Riječi dobrodošlice ravnatelja Serđa Samblića

Svečano otvaranje Državnog natjecanja iz njemačkog jezika

Na svečanosti otvorenja 22. Državnog natjecanja iz njemačkog jezika koja se održala u ponedjeljak 11. travnja 2016. godine, ravnatelj Osnovne škole “Fran Krsto Frankopan” Krk, gospodin Serđo Samblić zaželio je dobrodošlicu i prisutnima se obratio sljedećim riječima:

Dragi učenici, poštovani mentori, uvaženi članovi Državnog povjerenstva, dobro došli na Krk!

Osnovna škola “Fran Krsto Frankopan” Krk, danas je jedna od najvećih osnovnih škola na području Republike Hrvatske. U sastavu ustanove djeluje matična škola s pet područnih osmorazrednih škola.

Ponosimo se:

  • projektom Male staroslavenske akademije “Dr. Antun Mahnić” koja se bavi istraživanjem zavičajne povijesti i kulturno-povijesne baštine otoka Krka i šireg okruženja kao dijela nacionalne i europske baštine,

  • statusom Međunarodne eko škole od 28. travnja 2006. godine,

Dragi gosti,

Nadamo se da ćete u našoj sredini osjetiti duh dobrog domaćina te vam želimo ugodan boravak u, kako su ga Rimljani nazivali: “Presjajnom gradu Krčana” (“Splendidissima civitas Curictarum”)!

Ravnatelj: Serđo Samblić