Predstavljena monografija “Povijest školstva na bašćanskom području”

U sportskoj dvorani naše Područne škole Baška, u petak 16. veljače, predstavljena je monografija “Povijest školstva na bašćanskom području”, nastala kao plod višegodišnjeg rada autorskog tima sastavljenog od naših učitelja.

U opuštenom i vedrom ozračju, ispunjenom pjesmom klape “Zvonimir”, prisutne su pozdravili ravnatelj Škole Serđo Samblić i načelnik Općine Toni Juranić.

O nastanku ideje te događajima koji su prethodili ovoj svečanosti govorio je glavni urednik knjige, Predrag Perožić. Knjigu su, svaki iz svog ugla, predstavili gospodin Franjo Butorac (u ime Naklade Kvarner) i profesor Tvrtko Božić, sadržajno dominantna karika autorskog niza.

Prema broju primjeraka prodanih neposredno po završetku svečanosti te tijekom druženja u školskoj blagovaonici, moglo se zaključiti kako će se narednih večeri u Baški čitati o Školi!

FOTOGALERIJA: