Izborna Informatika i u nižim razredima osnovne škole

Poštovani roditelji!

Sve osnovne škole od sljedeće školske godine Informatiku obvezno nude kao izborni predmet za učenike koji u 2020./2021. upisuju 1., 2., 3. i 4. razred osnovne škole.

Napominjemo da ne postoji prepreka da učenici biraju tri izborna predmeta jer se ograničenje dnevnog broja sati, sukladno članku 51. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, odnosi na broj sati obveznih predmeta.

Nakon što prikupimo podatke o interesu učenika za izborni predmet Informatike te napravimo projekciju potrebnog broja sati i potrebnog broja izvršitelja, Ministarstvo će odobravati zapošljavanja ili povećanje opsega poslova kojima se mogu zadužiti i postojeći učitelji.

Iz tog razloga, razrednici su Vam uputili ankete koje treba ispuniti najkasnije do srijede, 27. svibnja 2020. godine do 17,00 sati.

S obzirom na trenutnu situaciju, naše buduće prvaše ćemo prvom prilikom također anketirati.

Srdačan pozdrav!

Ravnatelj
Serđo Samblić

PRIVITAK: Dopis Ministarstva znanosti i obrazovanja