Sudjelovali smo na Eko kvizu

Učenici 3. i 4. razreda Područne škole Punat sudjelovali su na 15. susretu djece četvrtih razreda otočkih osnovnih škola koji se održao  u Omišlju 30. svibnja 2017. godine.

Organizator susreta  je Društvo Naša djeca Mali Lošinj u suradnji s Udrugom „Put“ iz Labina i Županijskim aktivom učitelja  razredne nastave.

Na susretu su sudjelovali učenici šest otočkih osnovnih škola. To su: OŠ Maria Martinolića – Mali Lošinj, OŠ Frane Petrića – Cres,  OŠ „Fran Krsto Frankopan“ Krk – PŠ Punat, OŠ Malinska – Dubašnica, OŠ Ivana Rabljanina – Rab  te domaćin susreta – OŠ Omišalj.

U sklopu susreta djeca su posjetila Arheološki park Mirine  te razgledala staru jezgru grada Omišlja. Nakon toga svi su se okupili u dvorani OŠ Omišalj, gdje je nakon pozdravne riječi ravnatelja Škole te predsjednice Društva Naša djeca, održan Eko kviz sa tri različite grupe pitanja. Nakon kviza održana su sportska natjecanja kroz tri igre: nošenje krumpira u žlici, skakanje u vreći i potezanje konopa.

Naši učenici osvojili su 3. mjesto. Susret je završio u  14,30 sati.

učiteljica Irena Tomažin