Škola stvaralaštva “Novigradsko proljeće 2017.”

Ovogodišnje izdanje “Novigradskog proljeća” održati će se u Novigradu od 1. do 8. travnja 2017. godine u Osnovnoj školi “Rivarela” Novigrad. Kao i svake godine, u radionicama ove poznate škole stvaralaštva sudjelovati će i nadareni učenici iz naše škole.

Organizatori “Novigradskog proljeća” su Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Agencija za odgoj i obrazovanje. Ove godine, Škola dječjeg stvaralaštva obilježava 42. godišnjicu, a “Novigradsko proljeće” održati će se 28. godinu za redom.

Na ovogodišnju temu “Muzej muza”, različitim izražajnim sredstvima – rječju, slikom, zvukom i pokretom, u 18 različitih radionica, svoju će kreativnost moći izraziti više od 300 sudionika, nadarenih osnovnoškolaca iz čitave Hrvatske.

Stručno povjerenstvo Agencije za odgoj i obrazovanje predložilo je da našu Školu predstavljaju sljedeći učenici:

  • Izabella Maria Moritorisz, učenica 8. razreda (MŠ Krk), radionica: slikarsko – scenografska
  • Nikolina Čumurdžić, učenica 8. razreda (MŠ Krk), radionica: grafički dizajn
  • Ivana Mrakovčić, učenica 6. razreda (MŠ Krk), radionica: pjevanje
  • Lucija Dukić, učenica 6. razreda (MŠ Krk), radionica: pjevanje
  • Mara Vadnov, učenica 6. razreda (PŠ Vrbnik), radionica: pjevanje

Troškove smještaja i kotizacije (2.220,00 kn  po učeniku) podmiruju jedinice lokalne samouprave.

Ravnatelj OŠ „Fran Krsto Frankopan“ Krk

Serđo Samblić, dipl. uč.