Književni klub je jedna od nekoliko izvannastavnih aktivnosti naše škole. U njemu se tijekom cijele nastavne godine okupljaju zaljubljenici u čitanje. Razmjenjuju dojmove o pročitanom, preporučuju knjige te saznaju o novim naslovima na tržištu. Članovi se ipak najviše vesele Noći knjige ili “prespavancu”.
Tako smo i ovu nastavnu godinu zaključili još jednim prespavancem.
Okupili smo se u petak pred školskom knjižnicom u 19h. Bilo je užurbano dok smo među policama knjiga pripremali nadmadrace i vreće za spavanje. Zatim smo zasluženo odmorili uz večeru.
Za vrijeme službenog djela Noći knjige članovi su ostalima predstavili najdražu knjigu pročitanu ove nastavne godine. Program smo nastavili gledanjem filma, a zatim ponoć dočekali rezanjem ukusne voćne torte. Nakon čašćenja smo kalorije morali potrošiti igranjem lovice i skrivača po hodnicima škole. Druženje smo zaključili igranjem društvenih igara. Članovi su pokazali da im moždane vijuge odlično rade i u sitnim noćnim satima!
Bilo je tu i pjesme, plesa i mnogo smijeha!
U subotu ujutro smo se nerado rastali, ali već se veselimo prespavancu sljedeće godine!
Hvala svim roditeljima koji su nam pripremili slatku i slanu zakusku te potiču ljubav svoje djece prema čitanju.























