Projekt SAMO ZDRAVO! ponovno među osmašima

Osmaši su u ponedjeljak 29. svibnja imali zanimljiv posjet. Sat im je održala prof. Sandra Kolonić koja uz udrugu Gaia Nova mladima promovira zdrav način života.

Razgovarali su o tome što znači zdrav život i što sve utječe na način našeg života. Tako su saznali da čak 40% utjecaja na zdrav život ima prehrana, Voće i povrće nazvani su živom hranom koja nam daje neophodne vitamine, minerala i vlakna. Prof. Kolonić pojasnila je osmašima što su i čemu služe vlakna i slikovito pojasnila kako probiotici i antibiotici utječu na kolonije dobrih bakterija u našim crijevima.

Za zeleno povrće zainteresirala ih je je činjenicom kako su struktura hemoglobina i klorofila gotovo identične i da je zeleno odličan izvor hranjivih tvari za mišiće i krv, a i na sebe veže otrove i izbacuje ih iz organizna što je zapravo popularna detoksifikacija.

Većina okupljenih ostala je iznenađena količinom prerađenog šećera u pojedinim proizvodima koji se svakodnevno nalaze u većini kućanstava.

Za kraj su mogli vidjeti kako na jednostavan način pripremiti vrlo ukusan i prije svega hranjiv zeleni smoothie.

Zahvaljujemo se prof. Kolonić i nadamo se da će i sljedeća  generacija osmaša prisustvovati istom predavanju.