Izlet 5. i 6. razreda PŠ Vrh: Sjeverni Velebit i Utočište medvjeda

Sjeverni Velebit je najmlađi nacionalni park , a mi smo posjetili i utočište medvjeda. Na izletu nam je bilo vrlo lijepo i avanturističko. Na izletu smo posjetili i kuću Velebita, bilo je veoma puno zanimljivosti.

A kada kažem bilo je vrlo avanturističko to se odnosi na vožnju do Zavižana, najstarije meteorološke stanice, no bilo je ružno vrijeme i sklisko, te smo se pobojali da ćemo se odroniti busom. Na planini je bilo vrlo hladno te smo se svi ubundali i malo sjeli te promatrali zbivanja na planini. Na povratku smo išli dio puta pješice, a onda smo busom išli na ručak u jednu konobu u Krasnom. Ručak nam je bio veoma ukusan mogli smo jesti razna jela. A nakon ručka je slijedio najbolji dio a to je utočište medvjeda u
Kuterevu. Tamo smo gledali kako se medvjedi igraju te brčkaju u svojim bazenima. Najstariji medvjed u utočištu je medvjed Bruno star preko 50 godina no nismo ga vidjeli.
Bili su nam zanimljiviji mlađi i zaigraniji medvjedi.
Bilo nam je lijepo na izletu, svi smo se zajedno zabavili.
Vodile su nas učiteljica Marija Žužić i Sanja Novosel Grgurić.

Napisao: David Kosić, uč. 6.r.