Projekt Samo zdravo za učenike sedmog i osmog razreda Područne škole Vrh

Projekt „Samo zdravo“ koji u suradnji s našom Školom provodi organizacija Gaia Nova proveden je i ove godine u Područnoj školi Vrh. Iako je namijenjen učenicima 8. razreda, na prijedlog učiteljice biologije Melite Scutari Šoić ove su se godine u radionicu, održanu 17.5.2023., uključili i sedmaši.  Aktivnosti u radionici pratili su i učitelj Tvrtko Božić te školska psihologinja Danijela Šekuljica. Profesorica Sandra Kolonić, voditeljica projekta, održala je zanimljivo predavanje o zdravim prehrambenim navikama te su učenici saznali što sve utječe na naše zdravlje. Imali su prilike čuti koje namirnice i u kojim količinama treba jesti svakog dana, a što je bolje izbjeći.  Posebno ih je zainteresirao proces pripreme zdravih napitaka, a naposljetku su mogli i degustirati povrtno-voćni smoothie. Kao i prošle godine, rado smo našoj gošći poklonili biljni čaj i macerat smilja, proizvode Učeničke zadruge „Busilak“, što ju je zaista obradovalo. Veselimo se daljnjoj suradnji!