“Gradimo budućnost ne zaboravljajući prošlost.”

U srijedu, 17. 11., učenici PŠ Baška zajedno sa svojim učiteljicama, obilježili su Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje. U spomen na njihovu žrtvu, tradicionalno smo zapalili svijeću ispred spomenika Domovinskog rata.

Kroz edukaciju i prezentaciju o gradu Vukovaru, učenici su se pobliže upoznali sa važnim povijesnim činjenicama o Domovinskom ratu, gradu heroja i njegovim simbolima poput Vukovarskog vodotornja i Vučedolske golubice.

Sve svoje dojmove, znanja i emocije, satkali su u kreativne radove, poručivši time da sve žrtve Vukovara i Škabrnje nikada nisu, niti će biti, zaboravljene.

(likovni radovi učenika nižih razreda i produženog boravka)

Tekst i slike: Ivana Vlahinja

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *