SPORTSKI USPJESI NAŠIH UČENIKA

Na nedavno održanom Županijskom prvenstvu školskih sportskih društava u atletici, u nikad jačoj i nikad brojnijoj konkurenciji, nastupili su i učenici naše škole “Fran Krsto Frankopan”, točnije – učenice i učenici područne škole Baška.

Ekipe je sastavio, pripremio i vodio učitelj TZK Leo Brnabić, koji je ujedno i voditelj ŠSD “Frankopan”.

U srijedu, 6. travnja, na stadionu Kantrida, nastupili su učenici 7. i 8. razreda, u konkurenciji dječaka, a u četvrtak, 7. travnja, učitelj je vodio i ekipu učenica i ekipu učenika, 5. i 6. razreda.

Sistem natjecanja je takav da je natjecanje ekipno, što znači da se uspjeh ekipe na kraju odnosi na sve članove ekipe, a koju čini 7 članova plus 3 rezerve, a natjecanje se odvija u 8 disciplina (skok u vis, skok u dalj, bacanje vorteksa, bacanje kugle, odnosno medicinke (za učenike 5. i 6.r.), trke na 100m, trke na 200m (za 5. i 6.r.), trke na 300m (za 7. i 8.r.), trke na 600m, odnosno na 800m te ono najuzbudljivije na kraju – štafetne trke 4x100m, odnosno tzv. švedske štafete.( 100-200-300-400m).

Svaka disciplina se boduje, ovisno o broju škola koje nastupaju, a prva 3 u disciplini se nagrađuju pojedinačno medaljama. Štafeta se boduje duplo.

Prvaci svake županije stječu pravo nastupa na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava.

Gotovo svi učenici su postigli nove osobne rekorde i pružili najbolje od sebe te ostvarili sjajne rezultate, a također su se i ponašali izuzetno pristojno i fair-play sportski, kako na samom natjecanju, tako i na putu na i s natjecanja.

Na kraju, učenici su postigli sljedeći uspjeh ekipno:

UČENICI 7. I 8.R. – 5. MJESTO OD 23 škole

UČENICI 5. I 6.R. – 8. MJESTO OD 13 škola

UČENICE 5. I 6.R. – 5. MJESTO OD 12 škola

Rezultati pojedinačno po disciplinama (srijeda, 6.4.2022.g.):

UČENICI 7. I 8.R.:

MARKO SERŠIĆ – 1. mjesto (skok u dalj)

RONALDO MAŠIĆ ČUBRANIĆ – 2. mjesto (vortex)

TOMISLAV ŽUNIĆ – 2. mjesto (skok u vis)

ANTONIJO ŽILIĆ – 12. mjesto (kugla 4kg)

EDIN HAMZA – 9. mjesto (100m)

VEDRAN ŠTEFANIĆ – 8. mjesto (300m)

LUKAS PEKOTA – 9. mjesto (800m)

-štafeta 100-200-300-400m, u sastavu Ronaldo, Jakov, Edin, Marko – 11. mjesto (2:36,56 min)

*dio ekipe bili su također i Ivan Rastoder i Josip Jelavić, koji zbog ozljeda nisu nastupali.

Rezultati pojedinačno po disciplinama (četvrtak, 7.4.2022.g.):

UČENICE 5. I 6.R.:

EMMA BERISHA – 1. mjesto (vortex)

PETRA ČULJAT – 2. mjesto (medicinka 1kg)

KLARA FANTOV – 3. mjesto (100m)

ELDISA MEHAGIĆ – 4. mjesto (200m)

LEA SERŠIĆ – 9. mjesto (skok u dalj)

ANA MIŠKIĆ – 9. mjesto (skok u vis)

LEONA KOVAČIĆ – 11. mjesto (600m)

-štafeta 4x100m, u sastavu Eldisa, Petra, Stela, Klara – 8. mjesto

*dio ekipe bila je i učenica Ema Rastoder

UČENICI 5. I 6.R.:

FILIP HUTINSKI – 5. mjesto (vortex)

ANIS MEHAGIĆ – 5. mjesto (medicinka 1kg)

JURAJ VELNIĆ – 6. mjesto (skok u dalj)

ŠIMUN OSREDEČKI – 4. mjesto (skok u vis)

NIKOLA SERŠIĆ – 8. mjesto (100m)

LUKA BILEN – 6. mjesto (200m)

FILIP MAZUR – 10. mjesto (600m)

-štafeta 4x100m, u sastavu Juraj, Nikola, Noa, Šimun – 10. mjesto

*dio ekipe bio je i učenik Nikola Šulava

Pohvala za sve učenice i učenike i sljedeće godine vraćamo se još jači i bolji!

Sportski pozdrav!

Tekst i slike: Leo Brnabić

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena.