Gostovanje Ri Teatra i Udruge Hepatos u Područnoj školi Baška

U petak 8. travnja 2022. učenike 8. razreda posjetili su glumci iz Ri Teatra te psihologinja Ivana Host iz Udruge Hepatos u Rijeci u okviru projekta Kazališne priče na otocima.

Učenici su imali priliku gledati predstavu Boca istine, edukativnu predstavu usmjerenu na prevenciju konzumacije alkohola kod djece i mladih. Kroz predstavu se na zanimljiv i mladima razumljiv način uz korištenje humora pokušava objasniti kako ovisnost o nekoj supstanci može i utječe na nečiji život i kako na sve to reagira naše tijelo.

Nakon predstave psihologinja Host održala je radionicu na temu alkohola i kritičkog mišljenja. Cilj provedene radionice je informiranje, educiranje i poticanje kritičkog mišljenja u odnosu na rizična ponašanja, s naglaskom na korištenje alkohola.

Učenici su sa zanimanjem pratili predstavu i aktivno sudjelovali na radionici. Nadamo se da će ovakvih projekata biti još i veselimo se budućoj suradnji.

Tekst i slike: Iva Žužić

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)