NOVI ONLINE KATALOG KNJIŽNICE!

Kako koristiti online katalog školske knjižnice?

Dragi korisnici školske knjižnice Područne škole Baška! Od rujna ove godine u funkciji je novi knjižnični program ZAKI pa je u skladu s time instaliran i novi online katalog. Kako bi pristupili online katalogu treba kliknuti na KNJIŽNICA -> KATALOG KNJIŽNICE i pojavit će se skupni katalog svih pet škola koje su sustavu OŠ Fran Krsto Frankopan: MŠ Krk, PŠ Baška, PŠ Punat, PŠ Vrh i PŠ Vrbnik. Kad pretražujemo u skupnom katalogu dobit ćemo kao rezultat stanje u svih pet školskih knjižnica. Dakle, vidjet ćemo gdje se sve nalazi određeni naslov koji nas zanima a rezultati pretrage će se nizati jedni ispod drugih. Ako želimo pretražiti katalog samo jedne škole onda na početnoj stranici treba skrolati do dna i u donjem lijevom uglu kliknuti na Odabrani katalog . Nakon toga izaberemo školu čiji knjižnični fond želimo pretraživati te postupamo kao prilikom pretrage skupnog kataloga.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *