POSJET OSMIH RAZREDA VUKOVARU

Naši osmaši su 17.-18. listopada sudjelovali na terenskoj nastavi u gradu Vukovaru u projektu Posjet učenika osmih razreda Vukovaru. Projekt se provodi na državnoj razini, a organizira ga Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar. Svih jedanaest učenika boravilo je u bivšoj vojarni te odslušalo tematska predavanja Domovinski rat i Bitka za Vukovar.  Učenici su već prvi dan posjetili Muzej vučedolske kulture te Gradski muzej Vukovar koji se nalazi u sklopu dvorca Eltz. Sljedeći dan posjetili smo memorijalna mjesta: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – Put spasa, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica 1991, izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara kao i masovnu grobnicu na Ovčari, Velepromet i Borovo Commerce te franjevački samostan. Potreseni informacijama, prizorima i svjedočenjima koje smo vidjeli, bili smo dirnuti hrabrošću naših branitelja te veličinom srca kojom je stvarana sloboda grada, ali i cijele Hrvatske. 

Umorni, ali ispunjeni i obogaćeni novim znanjima i spoznajama,  Vukovar smo napustili u saznanju da ništa na svijetu, nikakva materijalna dobra, ne mogu biti vrjednija od mira. Kao nositelji budućnosti moramo biti svjesni važnosti slobode te se u životu voditi ciljevima sloge, nenasilja i prihvaćanja, a ne mržnjom, osvetom i nasiljem. Ponosni na našu domovinu Hrvatsku u srcima nosimo zahvalnost i počast za svaki utkani život u našu slobodu.

                                                                                                             razrednica Marija Maglić.

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)